logo MPWiK

CSR

Edukacja ekologiczna

CSR
CSR
CSR

Zwiedzanie ścieżki edukacyjnej będzie możliwe po zakończeniu prac modernizacyjnych na Oczyszczalni Ścieków w Henrykowie. Tymczasem zapraszamy do zwiedzania Stacji Uzdatniania Wody w Zaborowie.

 

Ścieżka edukacyjna jest dedykowana dla grup zorganizowanych ze szkół podstawowych (klasy V - VIII) oraz ponadpodstawowych. Organizujemy zajęcia także dla studentów.

Pokazujemy funkcjonowanie oczyszczani ścieków w Henrykowie. Uczestnicy zajęć mogą tu zobaczyć na własne oczy, jak wygląda każdy etap procesu oczyszczania - od fazy dopływu ścieków z kanalizacji aż do momentu odprowadzenia czystej wody do rzeki. Szczegółowość i czas zajęć dostosowane są do wieku grupy.  Zwiedzanie trwa od 45 - 60 min. Po zwiedzaniu obiektów oferujemy warsztaty mikroskopowe na salce edukacyjnej, które trwają ok. 45 min.

Te niezwykle ciekawe lekcje pozwalają na obserwację życia mikroorganizmów będących podstawą biologicznego oczyszczania ścieków. Sala edukacyjna wyposażona jest w 10 mikroskopów, co pozwala na prowadzenie zajęć dla grup  20-26 osobowych. Posiadamy także kamery USB do mikroskopów, co umożliwia wykonanie zdjęć i filmów z obserwacji i nagranie ich na pen-drive lub pokazanie na dużym ekranie całej grupie.

Zajęcia są bezpłatne. Dojazd grupy we własnym zakresie.

 

Dokumenty do pobrania:

Regulamin zwiedzania

Zgoda na wykorzystanie wizerunku

Klauzula informacyjna

 

Dział Edukacji i Obsługi Zarządu

65 529 83 13
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wodociągi Leszczyńskie - Ścieżka edukacyjna - oczyszczalnia ścieków w Henrykowie

a p j .