logo MPWiK

Aktualności

 

Inwestycja goni inwestycję. Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, że na SUW Karczma Borowa niebawem powstanie mikroinstalacja fotowoltaiczna, ale to nie jedyne zadanie zaplanowane do realizacji w 2021 roku na terenie tego obiektu. 

Informacje na temat mikroinstalacji fotowoltaicznej można znaleźć: TUTAJ

Przed nami sporo kolejnych inwestycji zaplanowanych na rok 2021. Otóż:

Wymienimy układ zasilania elektroenergetycznego z zabudową agregatu prądotwórczego zasilania rezerwowego.

👉 Zadanie obejmuje wymianę szaf elektrycznych (rozdzielnica niskiego i średniego napięcia) pracujących na obiekcie od początku istnienia stacji, czyli od 1994 r. wraz z wymianą układu pomiarowo-rozliczeniowego i montażem agregatu prądotwórczego gwarantującego nieprzerwaną pracę obiektu, bez względu na zanik zasilania elektrycznego.

🖊 Nakłady inwestycyjne wyniosą 458 tys. zł netto. Z wykonawcą zadania została podpisana już umowa i został przekazany plac budowy.

🗓 Termin realizacji określony został do 16 kwietnia 2021 r.

 

Wymienimy stare ogrodzenie.

👉 Zadanie polega na wymianie ogrodzenia z powlekanej siatki ogrodzeniowej na mocniejsze i stabilniejsze ogrodzenie z wzmacnianych paneli.

Takie działanie jest potrzebne, szczególnie z uwagi na sporą ilość dzików, które chętnie odwiedzają SUW Karczma Borowa, niestety wyrządzając przy tym wiele szkód.

🗓 Zadanie planujemy wykonać do końca marca.

 

Wymienimy układ pomp sieciowych, płuczących i szafy sterowniczej.

👉 Zadanie ma na celu wymianę całego układu pompowego - zarówno pomp sieciowych, jak i pomp do płukania filtrów. Obecnie pracujące pompy są eksploatowane od początku powstania obiektu (1993 r.). Nowy układ pozwoli na znaczące zwiększenie wydajności stacji, w szczególności w momentach zwiększonego zapotrzebowania na wodę przez mieszkańców.

🗓 Termin realizacji to ostatni kwartał 2021 r.

 

Zakupimy i zamontujemy lampę UV.

👉 Zakup lampy na SUW Karczma Borowa ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mikrobiologicznego wody. Ta Stacja jest ostatnim obiektem (obok SUW Strzyżewice i SUW Zaborowo), która będzie wyposażona w lampę UV do dezynfekcji wody wprowadzanej do sieci wodociągowej w Lesznie.

🗓 Termin realizacji będzie równoległy z wymianą pomp sieciowych i pomp płuczących, ponieważ lampa UV jest ostatnim elementem ciągu technologicznego montowanym za pompownią sieciową, zaraz na wyjściu ze stacji.

IMG 20170927 090255

 

Zatem rozwijamy się dla mieszkańców i działamy jak zawsze mając na celu bezpieczeństwo dostaw wody oraz ciągłe polepszanie jakości świadczonych usług.

 

a p j .